Kaip mesti gerti

Nesitikėkite tik dėl valios.

Jei uždavėte šį klausimą, jis yra tikrai aštrus. Galbūt jūs naudojate ne stiprius gėrimus, bet kiekvieną dieną. Galbūt jūs esate pauzės, tačiau laipsniai tampa didesni.

Kad ir kaip būtų, sprendimas susieti su alkoholiu yra teisingas žingsnis. Bet pirmasis. Toliau gali būti sunkiau.

Kodėl mesti gerti yra sunki užduotis

Populiarus pasiteisinimas, su kuriuo žmonės leidžia sau neatsisakyti stiklo ar buteliuko, skamba taip: „Aš galiu bet kada mesti bet kada, kai tik noriu!“ Bet tai yra savaime skirtumas. Problema ta, kad dažnai alkoholizmo negalima nugalėti valios galios.

Gydytojų požiūriu, girtavimas yra kažkas panašaus į sudėtingą valgymo sutrikimą, kurio priežastys dažnai slypi genetiniame polinkyje. Taigi buvo nustatyta, kad alkoholizmas ir bulimija yra siejami su tais pačiais genais. Ir tai reiškia, kad abi situacijos yra susijusios ne tik su elgesiu, bet ir su psichofiziologiniais sutrikimais.

Tiesą sakant, alkoholizmas yra nesėkmė smegenyse. Pavojingas, nes alkoholis yra įmontuotas į cheminius ryšius pilkosios medžiagos viduje. Dėl to smegenys pasodinamos ant įprastų alkoholio dozių, iš kurių nėra taip lengva pašalinti.

Kaip mesti gerti

Atsižvelgiant į situacijos sudėtingumą, patartina naudoti keletą būdų. Pasirinkite ir derinkite juos, atsižvelgiant į asmeninius poreikius.

Pasikalbėkite su gydytoju

1. Pakalbėkite su gydytoju

Galite pradėti nuo terapeuto (jei reikia, jis patars jums kitam specialistui - narkologui). Gydytojas sužinos, kokia rimta jūsų problema.

Paprastai, norint diagnozuoti alkoholio problemas, pakanka gauti teigiamus atsakymus į tris klausimus:

  1. Ar reguliariai jaučiate, kad reikia gerti?
  2. Negalite kontroliuoti, kiek geriate, ir „pažodžiui 50 gramų!“ Lengvai išsivysto į stiklinę taurę?
  3. Ar jus erzina ir (arba) fiziškai jaučiatės blogai, jei negaunate alkoholio, kai to norite?

Be to, gydytojas padės nustatyti tikslus. Jie gali būti kitokie. Galbūt jūs tiesiog norite gerti mažiau. O gal jūs nekantraujate visiškai susieti su alkoholiu. Atsižvelgiant į tai, taip pat ir jūsų fizinę būklę, terapeutas pasiūlys jums individualų gydymo planą.

2. Pauzė

Galbūt jums pasisekė, kad tikrai galite atsikratyti potraukio alkoholio, tiesiog sakydamas sau: „Štai viskas, aš negeriu iš šios dienos“. Patikrinkite.

Rekomenduojama pradėti nuo pauzės 28 dienas. Arba 90 arba 365. Jei per tą laiką pavyksta liesti alkoholio, tada jūs turite situaciją.

Tokios pauzės pakanka, kad būtų stabilus įprotis. Ir net jei vėl kartas nuo karto leisite sau stiklinę ar dvi, tai vis tiek bus geras žingsnis į sveikimą. Tiesiog nepamirškite pakartoti pauzių.

Mobiliosios programos gali jums padėti. Jie stebi, kiek laiko praleidote be blogo įpročio, skatinate, pranešite apie tas problemas, susijusias su sveikata, kurios jums pavyko išvengti, pateikite paprastus namų receptus, kad palengvintumėte būklę, ir yra padalyti iš motyvuojančių didžiųjų citatų.

atšaukimo sindromas

3. Būkite pasirengę atšaukimo sindromui

Tokių pertraukų reikšmė yra suteikti kūnui laiko lėtai atkurti nealkoholinį metabolizmą.

Jei mes kalbame apie rimtus atvejus, pertraukos gali būti skausmingos. So vadinamas atšaukimo sindromas dažnai apima:

  1. Drebulys (drebėjimas) galūnėse.
  2. Haliucinacijos.
  3. Traukuliai ir galvos skausmai.

Jei tai apie jus, geriausias pasirinkimas būtų atsipūsti specializuotoje ligoninėje. Arba bent paprašykite gydytojo skirti jums vaistus ir procedūras, kurie galėtų sumažinti nemalonius pojūčius.

4. Naudokite psichologinius metodus

Sunkiais atvejais gali prireikti psichoterapijos. Psichoterapeutas padės aiškiai pamatyti jūsų nustatytą tikslą, suvokti alkoholio atsisakymo pranašumus, taip pat susidoroti su galimu nerimu, dirglumu ir depresija.

Kadangi girtavimas taip pat daro įtaką artimiesiems, galite kreiptis į priėmimą pas psichoterapeutą kartu su jums reikšmingu žmogumi. Tai padės užmegzti santykius, taip pat suteiks jausmą, kad nesate vienas.

Jūs neturėtumėte išleisti pinigų taip vadinamam kodavimui.

Metodai, pagrįsti pasiūlymais, neturi nė menkiausio mokslinio pagrindimo. Ir kai kuriais atvejais jie netgi gali padidinti alkoholio potraukį. Šiuo atžvilgiu Maskvos valstijos narkologinėse klinikose buvo uždrausta koduoti priklausomybės nuo alkoholio alkoholio gydymo metodą.

Grupės terapija

5. Prisijunkite prie grupės terapijos

„Anoniminių alkoholikų klubas“ skamba tik juokingai. Tiesą sakant, tokie susitikimai yra nepaprastai svarbūs tiems, kurie kovoja su priklausomybe nuo alkoholio. Čia galite rasti supratimo, palaikymo ir sėkmingo gyvenimo pavyzdžių.

Tiesiog įveskite frazę „Anoniminiai alkoholikai“ ir jūsų atsiskaitymo pavadinimą paieškos juostoje, ir jūs sužinosite artimiausios grupės susitikimo vietą ir laiką.

Na, arba ieškokite tinkamos grupės atvirame anoniminių alkoholikų kataloge.

6. Būkite pasirengę vartoti specialius vaistus

Nėra narkotikų, galinčių išgydyti alkoholio sutrikimus. Tačiau yra narkotikų, kurie gali padaryti alkoholį mažiau malonų.

Pavyzdžiui, disulfitai. Tai sukelia ypač niūrų pojūtį - pykinimą, vėmimą, bendrą negalavimą - kiekvieną kartą, kai apverčiate stiklą. Arba kalcio akupronai: tam tikromis sąlygomis jis žymiai sumažina potraukį gerti. Arba „Naltrexon“: jis blokuoja endorfinų gamybą geriant alkoholį.

Tokios lėšos gaminamos tiek planšetinių kompiuterių, tiek injekcijų pavidalu.

Tačiau reikėtų nepamiršti, kad narkotikai bus veiksmingi tik keičiant gyvenimo būdą. Be to, jie dažnai turi gana rimtą šalutinį poveikį. Todėl tik gydytojas gali juos išrašyti.

7. Būkite kantrūs ir atkakliai

Mesti gerti ar bent įsitikinkite, kad kontroliuojate daug alkoholio. Būkite tam pasirengę. Ir nebūkite nusivylę, jei tam tikru momentu sulaužysite. Nesėkmės yra tik kenksmingo įpročio atsikratymo proceso etapai.

Anot ekspertų, praėjus penkeriems metams nuo kovos pradžios, tik vienas iš septynių asmenų turi problemų dėl alkoholio. Taigi, gydymas veikia. Tiesiog duok jam laiko.